17 Mayıs 2012 Perşembe Gündem

Ana Sayfa » Güncel Haberler » 17 Mayıs 2012 Perşembe Gündem
Paylaş
Tarih : 17 Mayıs 2012 - 10:39

-GÜL-ERDOĞAN GÖRÜŞMESİ
-Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı Çankaya Köşkü’nde kabul ederek haftalık olağan görüşmesini gerçekleştiriyor. (Saat: 18.15)

-ERDOĞAN-ÖZEL GÖRÜŞMESİ

-Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel’i Resmi Konut’ta kabul ederek haftalık olağan görüşmesini gerçekleştiriyor. (Saat: 15.30)

-CUMHURBAŞKANI GÜL’ÜN PROGRAMI
-Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ve beraberindeki gençlik temsilcileri heyetini Çankaya Köşkü’nde kabul ediyor ve Sheraton Otel’de düzenlenen Ankara Alışveriş Festivali’nin açılış galasına katılıyor. (Saat: 11.00/20.15)

-NEÇİRVAN BARZANİ TÜRKİYE’DE
-Kuzey Irak’taki Kürt Bölgesel Yönetimi Başbakanı Neçirvan Barzani, Türkiye’de çeşitli temaslarda bulunuyor.
-Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Barzani’yi Çankaya Köşkü’nde kabul ediyor.
-Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Barzani’yi Resmi Konut’ta kabul ediyor. (Saat: 15.00/16.30)

-STEFAN FÜLE TÜRKİYE’DE
-Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, makamında, AB Komisyonu Genişlemeden ve Avrupa Komşuluk Politikasından Sorumlu Komiseri Stefan Füle ile “Pozitif Gündem” kapsamında bir basın toplantısı düzenliyor.
-Bakan Bağış, Adalet Bakanı Sadullah Ergin ve Füle ile Adalet Bakanlığı’nda, 23. Fasıl Çalışma Grubu açılış toplantısına katılıyor ve basın toplantısı düzenliyor.
-Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da Füle’yi Merkez Bina’da kabul ediyor. (Saat: 09.30/10.30/11.00/12.00)

-CHP’Lİ GÜLER’İN BASIN TOPLANTISI
-CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Birgül Ayman Güler, dün gerçekleştirilen MYK toplantısına ilişkin parti genel merkezinde bir basın toplantısı düzenliyor. (Saat: 11.00)

-MECLİS GENEL KURULU

-TBMM Genel Kurulu, bazı uluslararası anlaşmaları görüşmek üzere toplanıyor. (Saat: 14.00)

-TBMM’DE BASIN TOPLANTILARI

-CHP Manisa Milletvekili Sakine Öz, CHP Kırklareli Milletvekili Mehmet Siyam Kesimoğlu, BDP Muş Milletvekili Demir Çelik ve CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir, TBMM’de ayrı ayrı basın toplantısı düzenliyor. (Saat: 11.00/11.30/12.00/13.00)

-KOMİSYONLAR TOPLANIYOR
-TBMM KİT Komisyonu’nda, Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu hesapları ele alınıyor.
-TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda, Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı ve Damga Vergisi Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi görüşülüyor.
-TBMM Bilişim ve İnternet Araştırma Komisyonu gündeminde ise bilgi toplumu olma yolunda bilişim sektöründeki gelişmeler ve bilgi güvenliği hakkındaki sunumlar bulunuyor. (Saat: 10.30/11.00/12.00)

-TOPLU SÖZLEŞME GÖRÜŞMELERİNİN 6. OTURUMU

-Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in başkanlığında, bakanlıkta, toplu sözleşme görüşmelerinin 6. oturumu gerçekleştiriliyor. (Saat: 12.00)

-BAKAN BAĞIŞ İSTANBUL’DA

-Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapılan “Korsanlıkla Mücadele ve Telif Hakları Liselerarası Kısa Film Yarışması” ödül törenine katılıyor, bakanlığının Ortaköy ofisinde de Avrupa Koleji Yüksek Lisans Burs Programı’na destek veren şirket temsilcileri ile akşam yemeğinde bir araya geliyor. (Saat: 16.30/19.30)

-GÜMRÜK KAPILARININ MODERNİZASYONU PROTOKOLÜ

-Gümrük kapılarının yenilenmesine dair protokol, TOBB’da, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı ve TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirilen törende imzalanıyor. (Saat: 11.00)

-BAKAN YILDIRIM İZMİR’DE

-Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, İzmir’de PTT e-AVM açılış törenine, Dünya Telekomünikasyon Günü etkinliklerine ve TTNET “İnternetle Hayat Kolay” projesi lansmanına katılıyor. (Saat: 10.00/13.00/18.00)

-TARIM KREDİ KOOPERATİFLERİ KURULUŞ YILDÖNÜMÜ

-Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, Büyük Anadolu Oteli’nde gerçekleştirilen Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği’nin kuruluş yıldönümü programına katılıyor. (Saat: 11.00)

-MUSTAFA YÜCEL ÖZBİLGİN ANILIYOR
-Danıştay saldırısında hayatını kaybeden Mustafa Yücel Özbilgin, saldırının yıldönümünde Karşıyaka Mezarlığı’nda mezarı başında törenle anılıyor. (Saat: 14.00)

-SGK’DAN EN YÜKSEK PRİMİ ÖDEYEN İŞVERENLERE ÖDÜL

-Sosyal Güvenlik Haftası kutlamaları kapsamında 2011 yılında ülke genelinde en yüksek primi ödeyen ilk on işverene, SGK’da, Başkan Fatih Acar’ın katılımıyla gerçekleştirilen resepsiyonda plaket veriliyor. (Saat: 19.00)

“TEKNOLOJİ ÖDÜLLERİ” FİNALİSTLERİ AÇIKLANIYOR
-TÜBİTAK, TTGV ve TÜSİAD tarafından onuncusu düzenlenen “Teknoloji Ödülleri”nin finalistleri Ankara Rixos Otel’de yapılan basın toplantısı ile açıklanıyor. (Saat: 09.30)

-TSK MEHMETÇİK VAKFI 30 YAŞINDA

-TSK Mehmetçik Vakfı’nın 30. kuruluş yıldönümü dolayısıyla Anıtkabir’de bir tören düzenleniyor. (Saat: 10.30)

-BİRLEŞİK KAMU-İŞ BASIN AÇIKLAMASI
-Birleşik Kamu-İş, Ankara Sakarya Meydanı’nda, “siyasal iktidarın anti demokratik uygulamalarını, emekçileri ezen ekonomi politikalarını” protesto etmek amacıyla basın açıklaması ve oturma eylemi yapıyor. (Saat: 13.00)

-ÖZEL SEKTÖRÜN YURTDIŞINDAN SAĞLADIĞI KREDİ BORCU

-Merkez Bankası, Mart ayına ait Özel Sektörün Yurtdışından Sağladığı Kredi Borcu verilerini açıklıyor. (Saat: 10.00)

-ADALET BAKANI: CEZA İNFAZ KURUMLARINDA 469 HASTA HÜKÜMLÜ VE TUTUKLU BULUNUYOR

-Adalet Bakanı Sadullah Ergin, ceza infaz kurumlarında 469 hasta hükümlü ve tutuklu bulunduğunu belirterek, “Bunlardan; 143’ünün, Cumhurbaşkanı affı ve infazın ertelenmesi kapsamında adli tıp rapor işlemlerinin devam ettiği; 231’inin bulundukları mahallin sağlık kuruluşlarında tedavi ve rapor işlemlerinin sürdürüldüğü; 95’i hakkında Adli Tıp Kurumu tarafından, hastalıklarının af veya tehir kapsamında olmadığı ve infazın devamına karar verilmesi nedeniyle ceza infaz kurumlarında veya hastanelerin hükümlü koğuşunda tedavilerine ve infazlarına devam olunduğu anlaşılmıştır” dedi.

-TÜRK SAĞLIK-SEN: SAĞLIK ÇALIŞANLARININ YÜZDE 62’Sİ SÖZLÜ VEYA FİZİKİ ŞİDDETE MARUZ KALIYOR

-Türk Sağlık-Sen tarafından yapılan bir anket çalışması sağlık çalışanlarının maruz kaldığı şiddetin boyutlarını bir kez daha gözler önüne serdi. Ankete göre, sağlık çalışanlarının yüzde 37.2’si çalışırken sözlü veya fiziki şiddete maruz kalmamışken, şiddete birkaç defa veya çok kez maruz kalan çalışanların oranı ise yüzde 62 olarak belirlendi. Sağlık çalışanları içerisinde en fazla şiddete uğrayan meslek grubunun ise doktorlar olduğu tespit edildi.

Bir önceki yazımız olan Yıllık ücretli izinde işçinin çalışma yasağı var mı? - 16 Mayıs 2012 başlıklı makalemizde ibrahim ışıklı, Tatil ve Yıllık ücretli izinde işçinin çalışma yasağı hakkında bilgiler verilmektedir.

SPONSOR REKLAMLAR

Mali Müşavirlere Özel Web Sitesi

BENZER HABERLER

Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!
Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!

Yaklaşık 1.5 ay önce Türkiye’de çalışan yabancılarla ilgili izin şartları değişti. Yabancı çalışma izni harçlarında ve cezalarda değişikliğe

Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları
Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları

Doğum borçlanması 5510 sayılı Kanunla 2008 yılından itibaren getirilen bir hak. Sadece sigortalılık başlangıcından sonraki sürelerin borçlanılması

10 işçiden 1’i sendikaya üye
10 işçiden 1’i sendikaya üye

1 Mayıs İşçi Bayramı geride kaldı fakat görüldü ki sendikalaşma oranları ülkemizde halen çok düşük. Türkiye örgütlülük konusunda ne

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz


GENEL MUHASEBE

E-BÜLTEN ÜYELİK

E-posta Adresiniz:

NOT: E-postanıza gelen onay linkine tıklayınız. Onay linki gelen kutunuzda bulunmuyorsa, Gereksiz ya da Önemsiz klasörünü kontrol ediniz.

KÖŞE YAZARLARI