16 Şubat 2012 Perşembe Gündem

Ana Sayfa » Güncel Haberler » 16 Şubat 2012 Perşembe Gündem
Paylaş
Tarih : 16 Şubat 2012 - 7:12

-CUMHURBAŞKANI GÜL’ÜN KABULLERİ
-Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 96. dönem kaymakam adayları ile Afganistan’ın Cevizcan Valisi Alim Sayi’yi Çankaya Köşkü’nde ayrı ayrı kabul ediyor. (Saat: 10.45/16.30)

-BAŞBAKAN ERDOĞAN’IN GÖRÜŞMESİ
-Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul ikametinde, Bosna-Hersek Cumhurbaşkanlığı Konseyi Boşnak Üyesi Bakir İzzetbegoviç ile bir araya geliyor. (Saat: 10.00)

-MECLİS GENEL KURULU
-TBMM Genel Kurulu’nda, MİT kanununda değişiklik öngören teklifin görüşülmesi bekleniyor. (Saat: 13.00)

-TBMM’DE BASIN TOPLANTILARI
-MHP Denizli Milletvekili Emin Haluk Ayhan ve CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, TBMM’de ayrı ayrı basın toplantısı düzenliyor. (Saat: 10.00/11.00)

-KOMİSYONLAR TOPLANIYOR

-TBMM Adalet Komisyonu, Tapu Kanunu ve Kadastro Kanununda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Tasarısı’nı görüşmek üzere toplanıyor.
-TBMM AB Uyum Komisyonu’nda Toplu İş İlişkileri Kanunu Tasarısı görüşülüyor.
-TBMM Sanayi ve Ticaret Komisyonu alt komisyonunda, Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun Tasarısı ele alınıyor.
-TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu alt komisyonu da faili meçhul Namık Erdoğan’ın kızı Begüm Erdoğan ve kardeşi Necdet Erdoğan ile kaybolan Kenan Bilgin’in kardeşi İrfan Bilgin’i dinliyor. (Saat: 10.30/10.30/10.30)

-“MEDENİYETLER İTTİFAKI VE İSLAMAFOBİ” KONULU SEMPOZYUM
-Stratejik Düşünce Enstitüsü’nde, “Medeniyetler İttifakı Yol Ayrımında mı? Avrupa’da Yükselen Yabancı Düşmanlığı, Irkçılık ve İslamafobi” sempozyumu düzenleniyor.
-Sempozyuma, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay katılıyor. (Saat: 10.00)

-THK’NIN KURULUŞ YILDÖNÜMÜ
-Türk Hava Kurumu’nun 87. kuruluş yıldönümü dolayısıyla, Anıtkabir’de bir tören düzenleniyor ve Rixos Otel’de bir basın toplantısı yapılıyor.
-Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Rixos Otel’de gerçekleştirilen Türk Hava Kurumu’nun kuruluş yıldönümü etkinliklerine katılıyor. (Saat: 09.30/11.00/19.30)

-BAKAN BAĞIŞ İSTANBUL’DA
-Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, İstanbul’da, Özel Kasımoğlu Coşkun Liseleri’nin “kariyer günleri” seminer programı kapsamında “AB süreci ve Türkiye” konulu programa katılıyor.(Saat: 13.00)

-1. ERZURUM TANITIM GÜNLERİ
-Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Atatürk Kültür Merkezi’nde, Ankara Erzurum Dernekleri Federasyonu tarafından gerçekleştirilen “1. Erzurum Tanıtım Günleri” etkinliğine katılıyor. (Saat: 14.00)

-TÜRKİYE-GÜNEY AFRİKA KEK 2. DÖNEM TOPLANTISI
-Türkiye-Güney Afrika Karma Ekonomik Komisyonu 2. Dönem toplantısı, Ankara’da gerçekleştiriliyor.
-Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ve Güney Afrika Ticaret ve Sanayi Bakanı Rob Davies, toplantı kapsamında, Ekonomi Bakanlığı’nda bir araya geliyor.
-Toplantı, ortak bildirinin imzalanmasıyla sona eriyor. (Saat: 11.00/11.30)

-ŞİKE DAVASI
-Aralarında Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın da bulunduğu 23’ü tutuklu 93 sanığın yargılandığı Şike davası, İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi’nde gerçekleştiriliyor.

-CHP’Lİ TEKİN’İN ANKA’YA AÇTIĞI DAVA
-CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin’in, CHP eski Ankara İl Başkanı Tarık Şengül’ün kendisine yönelik iddialarına ilişkin basın toplantısını ve basın toplantısı sonrası gelişmeleri haber yaparak abonelerine duyuran ANKA Ajansı’na açtığı 20 bin liralık tazminat davası, Ankara 7. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde bugün görüşülüyor. (Saat: 09.45)

-TÜKETİCİ GÜVEN ENDEKSİ
-TÜİK, Ocak ayı “Tüketici Güven Endeksi” sonuçlarını açıklıyor. (Saat: 10.00)

-MÜSİAD’DA “YENİ TÜRK TİCARET” KANUNU TOPLANTISI

-MÜSİAD, 1 Temmuz’da yürürlüğe girecek olan “Yeni Türk Ticaret Kanunu” ile ilgili, üyelerini bilgilendirme amacıyla “Yeni Türk Ticaret Kanunu Neler Getirecek?” konulu bir toplantı düzenliyor. (Saat: 09.30)

-CHP’NİN MİT TEKLİFİNDE MUHALEFET ŞERHİ: “BAŞBAKAN’A KENDİ ÖZEL ÖRGÜTÜNÜ OLUŞTURMA YETKİSİ VERİYOR”
-CHP, MİT Kanunu’nda değişiklik öngören kanun teklifine, “Başbakan’a kendi özel örgütünü oluşturma yetkisi veren bir yasa teklifidir” diyerek muhalefet şerhi koydu.
-CHP’nin muhalefet şerhinde, teklifin getiriliş nedeninin, “Hakan Fidan’ın MİT mensubu olmadan önce yapmış olduğu görüşmeler nedeniyle işlediği iddia olunan suçlara ilişkin başlayan ve devam eden soruşturmadan kurtarmak” olduğu ifade edildi.
-Muhalefet şerhinde teklifin yasalaşması halinde yeni faili meçhul cinayetler ortaya çıkacağı belirtilerek, “Eğer Hakan Fidan’ın MİT Müsteşar Yardımcısı olmadan önce Başbakanlık Müsteşar Yardımcılığını yaptığı sırada İmralı’da Öcalan, yahut Ankara’da PKK-KCK mensupları ile yaptığı görüşmeler var ise bu halde, suçun işlendiği tarih itibarıyla MİT Kanunu’nun 26. maddesinde yapılacak değişiklikten yararlanamaz” denildi.

-KAYITDIŞI İSTİHDAM KASIM’DA SON 7 YILIN EN DÜŞÜK SEVİYESİNE GERİLEDİ
-İşsizlik oranının yüzde 9.1 düzeyinde gerçekleştiği 2011 yılı Kasım ayında, kayıtdışı istihdam oranı bir önceki yılın aynı dönemine göre 2.1 puan azalışla yüzde 40.7 düzeyine geriledi. Kayıtdışı istihdam bu düzeyi ile son 7 yılın en düşük seviyesini görmüş oldu.
-Kayıtdışı istihdam oranının gerilemesine karşın, Kasım ayında istihdam edilen 24 milyon 267 bin kişiden 9 milyon 885 bin kişisinin kayıtdışı olduğu belirlendi. Kayıtdışı istihdam edilen sayısı bir önceki döneme göre 351 bin kişi azalsa da, geçen yılın aynı dönemine göre 107 bin kişilik artış gösterdi.

Bir önceki yazımız olan 2013 Yılında Muhasebe Defterleri başlıklı makalemizde 2013 yılı muhasebe defterleri, Benzer ve Karar hakkında bilgiler verilmektedir.

SPONSOR REKLAMLAR

Mali Müşavirlere Özel Web Sitesi

BENZER HABERLER

Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!
Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!

Yaklaşık 1.5 ay önce Türkiye’de çalışan yabancılarla ilgili izin şartları değişti. Yabancı çalışma izni harçlarında ve cezalarda değişikliğe

Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları
Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları

Doğum borçlanması 5510 sayılı Kanunla 2008 yılından itibaren getirilen bir hak. Sadece sigortalılık başlangıcından sonraki sürelerin borçlanılması

10 işçiden 1’i sendikaya üye
10 işçiden 1’i sendikaya üye

1 Mayıs İşçi Bayramı geride kaldı fakat görüldü ki sendikalaşma oranları ülkemizde halen çok düşük. Türkiye örgütlülük konusunda ne

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz


GENEL MUHASEBE

E-BÜLTEN ÜYELİK

E-posta Adresiniz:

NOT: E-postanıza gelen onay linkine tıklayınız. Onay linki gelen kutunuzda bulunmuyorsa, Gereksiz ya da Önemsiz klasörünü kontrol ediniz.

KÖŞE YAZARLARI