15 Şubat 2012 Çarşamba Gündem

Ana Sayfa » Güncel Haberler » 15 Şubat 2012 Çarşamba Gündem
Paylaş
Tarih : 15 Şubat 2012 - 7:59

-İZZETBEGOVİÇ TÜRKİYE’DE
-Bosna Hersek Cumhurbaşkanlığı Konseyi Boşnak Üyesi Bakir İzzetbegoviç, Türkiye’de çeşitli temaslarda bulunuyor.
-Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İzzetbegoviç’i Çankaya Köşkü’nde törenle karşılıyor.
-Cumhurbaşkanı Gül, İzzebegoviç ile bir araya geliyor ve İzzetbegoviç onuruna öğle yemeği veriyor. (Saat: 12.10/12.15/12.30)

-BAKAN DAVUTOĞLU’NUN GÖRÜŞMELERİ
-Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Bosna-Hersek Cumhurbaşkanlığı Konseyi Üyesi Bakir İzzetbegoviç ile Konut’ta görüşüyor ve ortak basın toplantısı düzenliyor.
-Davutoğlu, Afganistan Cevizcan Valisi Alim Sayi’yi de Konut’ta kabul ediyor. (Saat 10.30/11.30/14.00)

-MECLİS GENEL KURULU
-TBMM Genel Kurulu’nda, uluslararası sözleşmeler görüşülüyor. (Saat: 13.00)

-TBMM’DE BASIN TOPLANTILARI
-AKP Grup Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı, MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural ve CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, ayrı ayrı basın toplantısı düzenliyor. (Saat: 10.00/11.00/12.00/13.00)
-CHP Ankara Milletvekilleri Gökhan Günaydın ve Aylin Nazlıaka da bir basın toplantısı yapıyor. (Saat: 11.30)

-KOMİSYONLAR TOPLANIYOR
-TBMM Adalet Komisyonu’nda, kamuoyunda 3. Yargı Paketi olarak adlandırılan Yargı Hizmetlerinin Etkinleştirilmesi Amacıyla Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması ve Basın Yayın Yoluyla İşlenen Suçlara İlişkin Dava ve Cezaların Ertelenmesi Hakkında Kanun Tasarısı görüşülüyor.
-TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu’nda, Orman Köylülerinin Kalkınmalarının Desteklenmesi ve Hazine Adına Orman Sınırları Dışına Çıkarılan Yerlerin Değerlendirilmesi ile Hazineye Ait Tarım Arazilerinin Satışı Hakkında Kanun Tasarısı ele alınıyor.
-TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu’nda, alt komisyon tarafından hazırlanan “Ülkemize Sığınan Suriye Vatandaşlarının Barındıkları Çadırkentler Hakkında İnceleme Raporu” değerlendiriliyor.
-TBMM Dışişleri Komisyonu’nu da toplanırken, TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu’nun gündeminde ise Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı bulunuyor.
-TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu bünyesinde oluşturulan Uludere Olayını İnceleme Komisyonu da heron görüntülerini inceliyor. (Saat: 10.30/10.30/10.30/11.00/14.00/15.00)

-BAKAN EROĞLU’NUN PROGRAMI
-Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, TBMM’de “hayvan hakları” konulu değerlendirme toplantısına katılıyor. (Saat: 10.30)

-BAKAN ŞİMŞEK’İN BASIN TOPLANTISI
-Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, makamında, “önceden hazırlanmış kira beyanname sisteminin tanıtımı” konulu bir basın toplantısı düzenliyor. (Saat: 11.00)

-BAKAN ÇAĞLAYAN GÜRCİSTAN’DA
-Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, beraberinde işadamları ve müteahhitlerden oluşan heyetle Gürcistan’ın başkenti Tiflis’e bir ziyaret gerçekleştiriyor.

-BAKAN YILDIZ UKRAYNA’DA
-Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Ukrayna’nın başkenti Kiev’de Ukrayna Enerji ve Kömür Bakanı Yuriy Boyko ile bir araya geliyor. (Saat: 13.00)

-IPV 6 KONGRESİ
-Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Rixos Grand Ankara’da gerçekleştirilen IPV 6 Kongresi’ne katılıyor. (Saat: 10.00)

-“KADIN İSTİHDAMININ DESTEKLENMESİ” KONFERANSI
-İş-Kur ve Avrupa Birliği’nin ortaklaşa düzenlediği “kadın istihdamının desteklenmesi operasyonu hibe programı” kapanış konferansı, Ankara Crowne Plaza Otel’de gerçekleştiriliyor.
-Konferansa, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ile Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz katılıyor. (Saat: 10.30)

-BAKAN BAĞIŞ’IN PROGRAMI
-Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı’nın Başkanlık devir teslim törenine katılıyor. (Saat: 11.00)

-CHP’DEN “19 MAYIS GENELGESİ”NE İPTAL BAŞVURUSU
-CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, 19 Mayıs törenlerine ilişkin genelgenin iptali için Danıştay’a dava açıyor ve dilekçesini vermesinin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlıyor. (Saat: 11.00)

-ŞEHİT JANDARMA BAYRAM TOPRAĞA VERİLİYOR
-Şırnak’ta teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Astsubay Murat Bayram’ın cenazesi, memleketi Erzincan’da toprağa veriliyor.

-HANE HALKI İŞGÜCÜ İSTATİSTİKLERİ
-TÜİK, Kasım ayı Hane Halkı İşgücü İstatistiklerini açıklıyor. (Saat: 10.00)

-BÜTÇE SONUÇLARI
-Maliye Bakanlığı’nın, Ocak ayı bütçe sonuçlarını açıklaması bekleniyor.

-TÜRKİYE’NİN CANLI HAYVAN İTHALATI 1 MİLYAR DOLARI AŞTI
-Kırmızı et üretiminin bir önceki yıla göre yüzde 0.5 oranında gerilediği 2011 yılında, Türkiye canlı hayvan ithalatına yüzde 209 artışla 1 milyar 28.2 milyon dolar akıttı. 2011 yılında et ve et ürünleri ithalatı yüzde 105 oranında artışla 514.7 milyon dolar oldu.
-Türkiye, 2011 yılında hububat ve hububat ürünleri ithalatı bir önceki yıla göre yüzde 76.1 artışla 2 milyar 60 milyon dolara ulaşırken, yağlı tohumlar, yağ ve meyve veren meyveler ithalatı yüzde 9.2 artışla 1 milyar 541 milyon dolara ulaştı.

-TDB GENEL BAŞKANI YÜCEL: “DİŞHEKİMLİĞİ HİZMETLERİ, GÜNÜMÜZDE “KAMU’ AĞIRLIKLI BİR SİSTEME DÖNÜŞTÜRÜLMÜŞTÜR”
-Türk Dişhekimleri Birliği(TDB) Genel Başkanı Prof. Dr. Taner Yücel, Türkiye’de 2005 yılına kadar yüzde 85 oranında “serbest meslek” esaslı yürütülen diş hekimliği hizmetlerinin, günümüzde “kamu” ağırlıklı bir sisteme dönüştürüldüğünü belirtti.

Bir önceki yazımız olan Sağlığa Erişim Kolaylaşıyor başlıklı makalemizde 5510 sayılı kanun, Eczane ve Genel sağlık sigortası hakkında bilgiler verilmektedir.

SPONSOR REKLAMLAR

Mali Müşavirlere Özel Web Sitesi

BENZER HABERLER

Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!
Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!

Yaklaşık 1.5 ay önce Türkiye’de çalışan yabancılarla ilgili izin şartları değişti. Yabancı çalışma izni harçlarında ve cezalarda değişikliğe

Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları
Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları

Doğum borçlanması 5510 sayılı Kanunla 2008 yılından itibaren getirilen bir hak. Sadece sigortalılık başlangıcından sonraki sürelerin borçlanılması

10 işçiden 1’i sendikaya üye
10 işçiden 1’i sendikaya üye

1 Mayıs İşçi Bayramı geride kaldı fakat görüldü ki sendikalaşma oranları ülkemizde halen çok düşük. Türkiye örgütlülük konusunda ne

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz


GENEL MUHASEBE

E-BÜLTEN ÜYELİK

E-posta Adresiniz:

NOT: E-postanıza gelen onay linkine tıklayınız. Onay linki gelen kutunuzda bulunmuyorsa, Gereksiz ya da Önemsiz klasörünü kontrol ediniz.

KÖŞE YAZARLARI