15 Mayıs 2012 Salı Gündem

Ana Sayfa » Güncel Haberler » 15 Mayıs 2012 Salı Gündem
Paylaş
Tarih : 15 Mayıs 2012 - 10:19

-PARTİ GRUPLARI TOPLANIYOR
-MHP, AKP, BDP ve CHP Meclis Grupları toplanıyor. Grup toplantılarında, parti liderleri gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunuyor. (Saat: 11.00/11.15/12.50/13.30)

-CUMHURBAŞKANI GÜL’ÜN KABULLERİ
-Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Cibuti Büyükelçisi Aden Houssein Abdillahi ve Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı Fikret Orman’ı Çankaya Köşkü’nde ayrı ayrı kabul ediyor. (Saat: 11.00/14.30)

-MECLİS GENEL KURULU
-TBMM Genel Kurulu’nda, Eczacılar ve Eczaneler Hakkındaki Kanunda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Teklifinin gündeme alınması bekleniyor, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, sözlü soruları yanıtlıyor.

-KOMİSYONLAR TOPLANIYOR
-TBMM Bilişim ve İnternet Araştırma Komisyonu’nda internetin sunduğu fırsatların artırılması ve ortaya çıkardığı risklerin azaltılması için yapılması gerekenler hakkındaki sunum yapılıyor.
-TBMM Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu’nda, alt komisyonların çalışmalarında takip edilecek yol haritası ile çalışma kriterleri müzakere ediliyor.
-TBMM KİT Komisyonu, Sümer Holding’in hesaplarını incelemek üzere toplanıyor.
-TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu’nda, Turist Rehberliği Meslek Kanunu Tasarısı ele alınıyor.
-TBMM Üstün Yetenekli Çocuklar Araştırma Komisyonu’nda da Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü Başkanlığından Prof. Dr. Nilgün Metin’in, çocuğun gelişim sürecinde üstün yeteneklilerin gelişim farklılıkları, üstün yetenekli çocuklarla ilgili faaliyetler, sorunlar ve çözüm önerileri konulu sunum yapılıyor. (Saat: 15.15/15.30/15.30/16.00/16.00)

-BAKAN YILDIRIM VE BAKAN BAĞIŞ KARABÜK’TE
-Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Karabük’te, AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Siim Kallas ile basın açıklaması yapıyor.
-Bakan Yıldırım ve Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış ile AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Kallas, Irmak-Karabük-Zonguldak Demiryolu Rehabilitasyon Projesi temel atma törenine katılıyor. (Saat: 12.30/15.30)

-TÜRK AKREDİTASYON KURUMU GENEL KURULU
-Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, TOBB’da, Türk Akreditasyon Kurumu Genel Kurulu toplantısına katılıyor. (Saat: 09.30)

-BAKAN EROĞLU’NUN PROGRAMI

-Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, DSİ Genel Müdürlüğü’nde, “Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı Ağadere Hastanesi ve Şehitliği Fikir Projesi Sergisi”ne katılıyor. (Saat: 09.30)

-BAKAN ÇAĞLAYAN POLONYA’YA GİDİYOR

-Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Polonya’ya gidiyor.

-BAKAN ŞAHİN “DÜNYA ENGELLİLER HAFTASI ŞÖLENİ”NDE

-Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, AKP Mamak İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen “Dünya Engelliler Haftası Şöleni”ne katılıyor. (Saat: 18.00)

-MEMUR-SEN’DEN “ZAM MİKTARI” PROTESTOSU

-Memur-Sen, hükümetin teklif ettiği zam miktarını, Türkiye genelinde kitlesel eylem ve açıklamalar ile protesto ediyor. Ankara’daki protesto ve basın açıklaması, Güvenpark’ta yapılıyor. (Saat: 12.30)

-TÜRK EĞİTİM-SEN’DEN EYLEM
-Türk Eğitim-Sen, ataması yapılmayan öğretmenler ile birlikte Milli Eğitim Bakanlığı önünde bir eylem gerçekleştiriyor. (Saat: 10.30)

-İŞSİZLİK RAKAMLARI AÇIKLANIYOR
-TÜİK, Şubat ayı Hanehalkı İşgücü İstatistiklerini açıklıyor. (Saat: 10.00)

-BÜTÇE SONUÇLARI
-Maliye Bakanlığı’nın, Nisan ayı bütçe sonuçlarını açıklaması bekleniyor.

-KÜMES HAYVANCILIĞI ÜRETİM İSTATİSTİKLERİ
-TÜİK, Mart ayı Kümes Hayvancılığı Üretim İstatistiklerini açıklıyor. (Saat: 10.00)

-CHİCAGO 60’DAN FAZLA LİDERİ AĞIRLAMAYA HAZIRLANIYOR
-ABD’nin üçüncü büyük kenti Chicago, 20-21 Mayıs günlerinde NATO Zirvesi’ne evsahipliğini yapacak. ABD Başkanı Obama’nın memleketi Chicago’da bir araya gelecek liderler arasında Cumhurbaşkanı Gül de bulunuyor.
-NATO Zirvesi’nin ana gündem maddelerini ise, Afganistan, ittifakın yeteneklerinin geliştirilmesi ve dünya çapında ortaklıklar ağının güçlendirilmesi oluşturuyor.

-İÇİŞLERİ BAKANI: 2002 YILINDAN BUGÜNE KADAR 338 PERSONEL EĞİTİM AMACIYLA YURT DIŞINDA GÖREVLENDİRİLDİ

-İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, 2002 yılından bugüne kadar toplam 338 personelin eğitim amacıyla yurt dışında görevlendirildiğini, gönderilen 338 personelden 281’inin Türkiye’ye dönerek Emniyet Genel Müdürlüğü kadrolarında göreve başlarken halen 57 personelin yurt dışında lisansüstü eğitim gördüğünü bildirdi.

-TÜRKİYE İLK ÇEYREKTE ENERJİ İTHALATINA 14.7 MİLYAR DOLAR AKITTI
-Dış ticaret açığının yüzde 17.5 azalışla 20 milyar 324 milyon dolar düzeyinde gerçekleştiği 2012 yılının ilk çeyreğinde, Türkiye’nin enerji ithalatı yüzde 24.8 artışla 14 milyar 635 milyon dolara ulaştı.
-Türkiye’nin dayanıklı tüketim malları ithalatı yılın ilk çeyreğinde geçen yılın eş dönemine göre yüzde 1.1 azalışla 1 milyar dolar düzeyinde gerçekleşti. Bu dönemde binek otomobil ithalatı yüzde 36.7 azalışla 1.2 milyar dolar, motorlu kara taşıtları ithalatı yüzde 26.1 azalışla 2.9 milyar dolar oldu.

-BANKACILIK SEKTÖRÜNDE MEVDUAT BİR HAFTADA 7.5 MİLYAR TL AZALDI
-Bankacılık sektöründe mevduat 1 haftada 7 milyar 532 milyon TL azalışla 734 milyar 98 milyon TL oldu. Bankacılık sektöründe mevduat son bir yılda ise 78 milyar 586 milyon TL artış gösterdi.

Bir önceki yazımız olan İş sözleşmesini işçinin feshi - 14 Mayıs 2012 başlıklı makalemizde Benden, E Mail ve Fabrika hakkında bilgiler verilmektedir.

SPONSOR REKLAMLAR

Mali Müşavirlere Özel Web Sitesi

BENZER HABERLER

Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!
Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!

Yaklaşık 1.5 ay önce Türkiye’de çalışan yabancılarla ilgili izin şartları değişti. Yabancı çalışma izni harçlarında ve cezalarda değişikliğe

Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları
Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları

Doğum borçlanması 5510 sayılı Kanunla 2008 yılından itibaren getirilen bir hak. Sadece sigortalılık başlangıcından sonraki sürelerin borçlanılması

10 işçiden 1’i sendikaya üye
10 işçiden 1’i sendikaya üye

1 Mayıs İşçi Bayramı geride kaldı fakat görüldü ki sendikalaşma oranları ülkemizde halen çok düşük. Türkiye örgütlülük konusunda ne

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz


GENEL MUHASEBE

E-BÜLTEN ÜYELİK

E-posta Adresiniz:

NOT: E-postanıza gelen onay linkine tıklayınız. Onay linki gelen kutunuzda bulunmuyorsa, Gereksiz ya da Önemsiz klasörünü kontrol ediniz.

KÖŞE YAZARLARI