14 Şubat 2012 Salı Gündem

Ana Sayfa » Güncel Haberler » 14 Şubat 2012 Salı Gündem
Paylaş
Tarih : 14 Şubat 2012 - 7:56

-ÇEK CUMHURİYETİ CUMHURBAŞKANI TÜRKİYE’DE
-Çek Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Vaclav Klaus, Türkiye’de çeşitli temaslarda bulunuyor.
-Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Cumhurbaşkanı Klaus’u Çankaya Köşkü’nde resmi törenle karşılıyor ve Klaus ile bir araya geliyor.
-Cumhurbaşkanı Gül ve konuk Cumhurbaşkanı, heyetlerarası görüşmelerin ardından ortak basın toplantısı düzenliyor.
-Gül, Klaus onuruna Çankaya Köşkü’nde bir akşam yemeği veriyor. (Saat: 11.45/12.00/12.30/13.30/19.30)

-TÜRK-ÇEK İŞ FORUMU
-Çek Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Vaclav Klaus’un Türkiye ziyareti kapsamında, TOBB Birlik Merkezi’nde, Türk-Çek İş Forumu toplantısı gerçekleştiriliyor.
-Toplantıya, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ile Çek Cumhuriyeti Sanayi ve Ticaret Bakanı Martin Kuba da katılıyor. (Saat: 14.00)

-PARTİ GRUPLARI TOPLANIYOR
-MHP, BDP ve CHP Meclis Grupları toplanıyor. Grup toplantılarında, parti liderleri gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunuyor. (Saat: 11.00/12.50/13.30)

-TBMM ADALET KOMİSYONU
-TBMM Adalet Komisyonu’nda, AKP Isparta Milletvekili Recep Özel’in, MİT Kanunu’nda değişiklik öngören teklifi görüşülüyor. (Saat: 14.30)

-MECLİS GENEL KURULU
-TBMM Genel Kurul’unda, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik sözlü sorulara yanıt veriyor ve uluslararası anlaşmalar görüşülüyor. (Saat: 15.00)

-ŞİKE DAVASI BAŞLIYOR
-Şike davasının ilk duruşması, İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi’nde gerçekleştiriliyor. Aralarında Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın da bulunduğu 23′ü tutuklu 93 sanık hakim karşısına çıkıyor.

-KAYMAKAMLIK KURSU KAPANIŞ TÖRENİ
-İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’in katılımıyla, TOBB’da 96. Dönem Kaymakamlık Kursu kapanış töreni ve kura çekimi gerçekleştiriliyor. (Saat: 14.00)

-BAKAN YILDIRIM VE BAKAN EKER ERZİNCAN’DA
-Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Erzincan’da incelemelerde bulunuyor, ziyaretler gerçekleştiriyor ve törenlere katılıyor. (Saat: 10.00)

-SİVİL TOPLUMLA DİYALOG TOPLANTISI
-Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, İstanbul The Marmara Taksim Oteli’nde, farklı inanç gruplarına mensup vatandaşlara yönelik gerçekleştirilen “5. Sivil Toplumla Diyalog Toplantısı”na katılıyor. (Saat: 10.00)

-BAKAN YILDIZ’IN GÖRÜŞMELERİ
-Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, makamında, Türkiye’de temaslarda bulunan Bulgaristan Başbakan Yardımcısı Simeon Djankov ve Çek Cumhuriyeti Sanayi ve Ticaret Bakanı Martin Kuba ile ayrı ayrı bir araya geliyor. (Saat: 09.00/18.00)

-BAKAN EROĞLU VE BAKAN ŞAHİN İMZA TÖRENİNDE
-Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, makamında, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ile bakanlıklar arasındaki “ağaçlandırma protokolünü” imzalıyor. (Saat: 10.00)

-BAKAN ÇELİK’İN PROGRAMI
-Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Ankara Hilton Oteli’nde, işyerlerinde iş sağlığı ve güvenliği koşullarının iyileştirilmesi ve “İSGÜM” bölge laboratuarlarının güçlendirilmesi projesi kapanış konferansına katılıyor. (Saat: 09.30)

-DIŞ TİCARET ENDEKSLERİ
-TÜİK, 2011 yılı Aralık ayı Dış Ticaret Endekslerini açıklıyor. (Saat: 10.00)

-KÜMES HAYVANCILIĞI ÜRETİM İSTATİSTİKLERİ
-TÜİK, 2011 yılı Aralık ayı Kümes Hayvancılığı Üretim İstatistiklerini açıklıyor. (Saat: 10.00)

-SANAYİ CİRO VE SİPARİŞ ENDEKSLERİ
-TÜİK, 2011 yılı Aralık ayı Sanayi Ciro ve Sipariş Endekslerini açıklıyor. (Saat: 10.00)

-OKULDA DİYABET PROGRAMI
-Türkiye Diyabet Kontrol Programı kapsamında, çocukluk çağında diyabetin önlenmesi, bakım ve tedavisinin geliştirilmesi amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı ile Çocuk Endokrinoloji ve Diyabet Derneği tarafından yürütülen “Okulda Diyabet Programı” sonuçları, düzenlenen toplantıyla açıklanıyor. (Saat: 12.00)

-DÜNYA BANKASI SİTESİNDE İDDİA: 15 YAŞINDA BİR TÜRK BENZER ÜLKELERDEKİ AKRANLARINDAN BİR TAM YIL GERİ
-Dünya Bankası internet sitesinde yer alan bir makalede “15 yaşındaki ortalama bir Türk benzer ülkelerdeki akranlarından bir yıl geri” denildi.

-BOZDAĞ’DAN “MELE” SAVUNMASI: SINAVA TABİ TUTULARAK İMAM-HATİPLİĞE EHİL OLMADIKLARI TESPİT EDİLECEK
-Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, “molla” ya da “mele” denilen kişilerin kadroya alınması konusunda, “Yıllarca bila bedel fahri imam-hatiplik yapmak suretiyle bu ülkeye hizmet etmiş kişilerin kadroya alınması ayrıcalık yaratmak olarak telakki edilmemelidir” dedi.
-Bozdağ, “Kaldı ki bu kişiler sınava tabi tutularak imam-hatipliğe ehil olup olmadıkları tespit edilecektir” dedi.

-CARİ AÇIĞIN YÜZDE 70.2’Sİ ENERJİDEN
-Türkiye’nin cari işlemler hesabının 2010’a göre yüzde 65.3 artışla 77.1 milyar dolara ulaştığı 2011’de, enerji ithalatı 54.1 milyar dolar düzeyinde gerçekleşti. Cari açığın yüzde 70.2’sini enerji ithalatı oluşturdu. Türkiye’nin 106 milyar dolara ulaşa dış ticaret açığının ise yüzde 51’i enerji ithalatından kaynaklandı.
-Türkiye, 2011 yılında metal cevheri ve hurda ithalatına 2010’a göre yüzde 35.8 artışla 11 milyar 141.6 milyon dolar harcarken, demir ve çelik ithalatı yüzde 18.8 artışla 11 milyar 142 milyon dolara ulaştı.
-Türkiye’nin dayanıklı tüketim malları ithalatı 2011 yılında bir önceki yıla göre yüzde 23.9 artışla 4 milyar 336 milyon dolara ulaşırken, binek otomobil ithalatı yüzde 24.3 artarak 8 milyar 475 milyon dolara, motorlu kara taşıtları ithalatı yüzde 27.4 artışla 16 milyar 782 milyon dolara yükseldi.

-PROF. DR. ZEKİ KILIÇASLAN: “SİLİKOZİSİN TEDAVİSİ YOK AMA ÖNLEMEK MÜMKÜN”
-İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zeki Kılıçaslan, “silikozis”in bilinen en eski meslek hastalığı olduğunu, kömür madenlerinde çalışanlarda görüldüğünü belirterek, “Bunun hiçbir spesifik tedavisi yoktur ama önlem alırsanız, yüzde yüze yakın korunabilirsiniz. Olduktan sonra ise hiçbir şey yapamazsınız” dedi.

Bir önceki yazımız olan 13 Şubat 2012 Pazartesi Gündem başlıklı makalemizde 13 şubat 2012 resmi gazete, 13 şubat gündem ve 13 şubat haber hakkında bilgiler verilmektedir.

SPONSOR REKLAMLAR

Mali Müşavirlere Özel Web Sitesi

BENZER HABERLER

Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!
Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!

Yaklaşık 1.5 ay önce Türkiye’de çalışan yabancılarla ilgili izin şartları değişti. Yabancı çalışma izni harçlarında ve cezalarda değişikliğe

Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları
Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları

Doğum borçlanması 5510 sayılı Kanunla 2008 yılından itibaren getirilen bir hak. Sadece sigortalılık başlangıcından sonraki sürelerin borçlanılması

10 işçiden 1’i sendikaya üye
10 işçiden 1’i sendikaya üye

1 Mayıs İşçi Bayramı geride kaldı fakat görüldü ki sendikalaşma oranları ülkemizde halen çok düşük. Türkiye örgütlülük konusunda ne

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz


GENEL MUHASEBE

E-BÜLTEN ÜYELİK

E-posta Adresiniz:

NOT: E-postanıza gelen onay linkine tıklayınız. Onay linki gelen kutunuzda bulunmuyorsa, Gereksiz ya da Önemsiz klasörünü kontrol ediniz.

KÖŞE YAZARLARI