12 Mart 2012 Pazartesi Gündem

Ana Sayfa » Güncel Haberler » 12 Mart 2012 Pazartesi Gündem
Paylaş
Tarih : 12 Mart 2012 - 9:30

-CUMHURBAŞKANI GÜL’ÜN KABULÜ
-Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Çankaya Köşkü’nde, veda ziyaretinde bulunacak olan Portekiz’in Ankara Büyükelçisi Luisa Bastos de Almeido’yu kabul ediyor. (Saat: 14.30)

-BAKANLAR KURULU TOPLANIYOR
-Bakanlar Kurulu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Başbakanlık Yeni Bina’da toplanıyor. (Saat: 11.00)

-BAŞBAKAN ERDOĞAN’IN KABULLERİ
-Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, BM-Arap Ligi ortak Suriye özel temsilcisi Kofi Annan ile TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi’yi Başbakanlık Yeni Bina’da ayrı ayrı kabul ediyor. (Saat: 18.00/19.00)

-MHP GRUP BAŞKANVEKİLLERİ TBMM BAŞKANIYLA GÖRÜŞÜYOR
-MHP Grup Başkanvekilleri Mehmet Şandır ve Oktay Vural, Milli Eğitim Komisyonunun kavgalı oturumunda kabul edilen eğitim teklifiyle ilgili TBMM Başkanı Cemil Çiçek’le Meclis’te bir görüşme gerçekleştiriyor. (Saat: 09.00)

-CHP MYK TOPLANIYOR
-CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında genel merkezde toplanıyor.

-TBMM’DE BASIN TOPLANTILARI
-CHP Milletvekilleri Namık Havutça ile Haydar Akar Meclis’te ortak bir basın toplantısı düzenliyor.
-MHP Milletvekili Özcan Yeniçeri de TBMM’de basın toplantısı düzenliyor. (Saat: 11.00/11.30)

-İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜ
-Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Taceddin Dergahı’nda düzenlenecek olan “İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Programı”na katılıyor.
-Bakan Günay, programın ardından, Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları sanatçılarının İstiklal Marşı’nın kabul edildiği tarihi oturumu canlandıracağı “temsili töreni” izlemek üzere 1. Meclis binasında hazır bulunuyor.
(Saat: 10.00/11.30)

-İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ KONULU SEMPOZYUM
-Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Rixos Otel’de düzenlenen “AİHM Kararları Işığında Koruma Tedbirleri ve İfade Özgürlüğü” konulu sempozyumun açılışında konuşuyor. (Saat: 09.30)

-“TÜRKİYE’NİN GENÇLİK PROFİLİ” ARAŞTIRMASI
-Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın katılımıyla Siyaset Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı tarafından hazırlanan “Türkiye’nin Gençlik Profili” araştırmasının tanıtım toplantısı yapılıyor. (Saat: 10.00)

-BAKAN EKER’İN PROGRAMI
-Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından JW Marriott Otel’de düzenlenen toplantıda hububat piyasalarını değerlendiriyor. (Saat: 10.00)

-BAKAN ÇELİK’İN KABULÜ
-Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, makamında İntibak Yasası ile ilgili olarak teşekkür ziyaretinde bulunacak olan Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkanı Kazım Ergün ve beraberindeki 96 şube başkanını kabul ediyor. (Saat: 10.30)

-VOLKAN BOZKIR DANİMARKA’DA
-TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Volkan Bozkır, Danimarka’da gerçekleştirilen Avrupa Birliği Üye Ülkeleri Dışişleri Komisyonu Başkanları toplantısına katılıyor.

-ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ’NİN 97. YIL DÖNÜMÜ
-18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 97. yıl dönümü etkinlikleri, Çimenlik Kalesi’nde düzenlenen açılış töreniyle başlıyor. (Saat: 10.00)

-DÜNYA TÜKETİCİ HAKLARI GÜNÜ
-Tüketici Hakları Derneği, Kızılay İnsan Hakları Heykeli önünde, 15 Mart Dünya Tüketici Hakları Günü nedeniyle yapacakları etkinlikleri açıklıyor. (Saat: 11.30)

-ÖDEMELER DENGESİ
-Merkez Bankası, Ocak ayına ilişkin Ödemeler Dengesi istatistiklerini açıklıyor. (Saat: 10.00)

-FİNANSAL YATIRIM ARAÇLARININ REEL GETİRİ ORANLARI
-TÜİK, Şubat ayına ilişkin Finansal Yatırım Araçlarının Reel Getiri Oranları verilerini açıklıyor. (Saat: 10.00)

-MUHASEBE UZMANLIĞI SINAVINDAKİ 2 SORU DAHA İPTAL EDİLDİ
-Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü tarafından yapılan Muhasebe Uzmanlığı Özel Sınavına ilişkin 2 soru daha hatalı olduğu gerekçesiyle iptal edildi. Daha önce 2 soruda daha hata bulunması nedeniyle iptal edilen sorularla birlikte sınavdaki 80 sorudan 4’ü iptal edilmiş oldu. Buna göre, iptal edilen sorular, tüm adaylar lehine doğru kabul edilecek ve yeniden bir değerlendirme yapılacak.

-OTOMOTİVCİLER, İKİNCİ EL ARAÇ VE PARÇA İTHALİ İZNİNİN GENİŞLETİLMESİNİ BEKLİYOR

-TOBB Türkiye Otomotiv Ticaret Meclisi, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nca verilen, ikinci el araç ve parça ithali izninin kapsamının genişletilmesi, yenileştirilmiş parça ile kullanılmış parça ayrımının netleştirilmesi konularında mevzuat değişikliği istedi.

Bir önceki yazımız olan KİRA VERGİSİ HESABINA DİKKAT! başlıklı makalemizde Baba, Bilmeniz Gerekenler ve Damat hakkında bilgiler verilmektedir.

SPONSOR REKLAMLAR

Mali Müşavirlere Özel Web Sitesi

BENZER HABERLER

Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!
Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!

Yaklaşık 1.5 ay önce Türkiye’de çalışan yabancılarla ilgili izin şartları değişti. Yabancı çalışma izni harçlarında ve cezalarda değişikliğe

Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları
Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları

Doğum borçlanması 5510 sayılı Kanunla 2008 yılından itibaren getirilen bir hak. Sadece sigortalılık başlangıcından sonraki sürelerin borçlanılması

10 işçiden 1’i sendikaya üye
10 işçiden 1’i sendikaya üye

1 Mayıs İşçi Bayramı geride kaldı fakat görüldü ki sendikalaşma oranları ülkemizde halen çok düşük. Türkiye örgütlülük konusunda ne

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz


GENEL MUHASEBE

E-BÜLTEN ÜYELİK

E-posta Adresiniz:

NOT: E-postanıza gelen onay linkine tıklayınız. Onay linki gelen kutunuzda bulunmuyorsa, Gereksiz ya da Önemsiz klasörünü kontrol ediniz.

KÖŞE YAZARLARI