12 Eylül 2012 Çarşamba Gündem

Ana Sayfa » Güncel Haberler » 12 Eylül 2012 Çarşamba Gündem
Paylaş
Tarih : 12 Eylül 2012 - 10:48

-BAŞBAKAN ERDOĞAN AZERBAYCAN’DA

-Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan’da temaslarına devam ediyor. Erdoğan, Gebele ve Şeki şehirlerinde yapacağı incelemelerin ardından Ukrayna’nın başkenti Kiev’e geçiyor.

-CHP MYK TOPLANIYOR
-CHP MYK Genel Başkan Kemal Kılçdaroğlu başkanlığında toplanıyor. (Saat: 11.00)

-TBMM’DE BASIN TOPLANTILARI

-MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri ve CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce TBMM’de ayrı ayrı basın toplantısı düzenliyor. (Saat: 11.30/ 12.00)

-ANAYASA UZLAŞMA KOMİSYONU

-Meclis Anayasa Uzlaşma Komisyonu bünyesinde kurulan 1 nolu yazım komisyonu 2 nolu yazım komisyonu ayrı ayrı Ek Bina’da toplanacak. (Saat: 11.00/ 14.00)

-BAKAN ÇELİK “GENÇ İSTİHDAMIN DESTEKLENMESİ OPERASYONU” TANITIM KONFERANSINA KATILIYOR

-Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Rixos Grand Ankara Otel’de Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen, Türkiye İş Kurumu tarafından yürütülen “Genç İstihdamın Desteklenmesi Operasyonu” tanıtım konferansına katılıyor. (Saat: 10.00)

-BAKAN BAĞIŞ İSTANBUL’DA

-AB Bakanı Egemen Bağış, Lefke Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Mehmet Hasgüler’i Ortaköy Ofisi’nde kabul edecek. (Saat: 17.00)

-BAKAN GÜNAY VAN’DA
-Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Van Urartu Müzesi’nin temel atma törenine katılıyor. (Saat: 09.30)

-FİNANSAL YATIRIM ARAÇLARININ REEL GETİRİ ORANLARI AÇIKLANIYOR

-TÜİK Ağustos ayı Finansal Yatırım Araçlarının Reel Getiri oranlarını açıklıyor. (Saat: 10.00)

-12 EYLÜL PROTESTOLARI

-12 Eylül Askeri Darbesi, 32. yılında Ankara, İstanbul ve İzmir başta olmak üzere Türkiye genelinde protesto ediliyor. DİSK Genel Başkanı Erol Ekici, 12 Eylül askeri darbesinin yıl dönümü nedeniyle basın açıklaması ve oturma grevi yapıyor. (Saat: 12.30)

-OECD: TÜRKİYE ÜNİVERSİTE EĞİTİMİNDE SONDAN ÜÇÜNCÜ
-OECD’nin “Bir Bakışta Eğitim 2012” raporu yayımlandı. OECD ülkelerinde en az 13 yıl okul eğitimi verilirken Çin, Endonezya, Suudi Arabistan ve Türkiye’de nüfusun yüzde 90’ı, ortaokul-lise terk arasında yani 8-10 yıl eğitim görüyor. OECD ülkelerinin büyük bölümünde eğitim hâlihazırda çocukların çoğunluğu için 5 yaşın oldukça altında başlıyor.
-OECD ülkelerinin üçte birinde erken çocukluk eğitiminde okullaşma 4 yaşında start alıyor. Türkiye’de öğretmen maaşları onyılda ikiye katlanmasına karşın Deneyimli bir lise öğretmeni Türkiye’de yılda satınalma gücü paritesine göre 27 bin 237 dolar kazanırken, OECD ortalaması 49 bin 721 dolar olarak belirlendi.

İYİ GÜNLER DİLERİZ

Bir önceki yazımız olan Numune, Promosyon ve Eşantiyonların K.D.V. Karşısındaki Durumu ve İşleyişi başlıklı makalemizde eşantiyon muhasebe kayıtları, eşantiyon yevmiye kayıtları ve eşantiyonların kdv kayıtları hakkında bilgiler verilmektedir.

SPONSOR REKLAMLAR

Mali Müşavirlere Özel Web Sitesi

BENZER HABERLER

Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!
Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!

Yaklaşık 1.5 ay önce Türkiye’de çalışan yabancılarla ilgili izin şartları değişti. Yabancı çalışma izni harçlarında ve cezalarda değişikliğe

Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları
Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları

Doğum borçlanması 5510 sayılı Kanunla 2008 yılından itibaren getirilen bir hak. Sadece sigortalılık başlangıcından sonraki sürelerin borçlanılması

10 işçiden 1’i sendikaya üye
10 işçiden 1’i sendikaya üye

1 Mayıs İşçi Bayramı geride kaldı fakat görüldü ki sendikalaşma oranları ülkemizde halen çok düşük. Türkiye örgütlülük konusunda ne

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz


GENEL MUHASEBE

E-BÜLTEN ÜYELİK

E-posta Adresiniz:

NOT: E-postanıza gelen onay linkine tıklayınız. Onay linki gelen kutunuzda bulunmuyorsa, Gereksiz ya da Önemsiz klasörünü kontrol ediniz.

KÖŞE YAZARLARI