11 Mayıs 2012 Cuma Gündem

Ana Sayfa » Güncel Haberler » 11 Mayıs 2012 Cuma Gündem
Paylaş
Tarih : 14 Mayıs 2012 - 12:47

-CUMHURBAŞKANI GÜL ŞANLIURFA’DA
-Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Şanlıurfa’da valilik, belediye, 20. Zırhlı Tugay Komutanlığı ile Harran Üniversitesi Osmanbey Yerleşkesi’ni ziyaret ediyor ve çeşitli incelemelerde bulunuyor. (Saat: 10.35/11.35/15.25/16.15)

-YDK 7. TOPLANTISI

-Yatırım Danışma Konseyi (YDK) 7. toplantısı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Başbakanlık Dolmabahçe Çalışma Ofisi’nde gerçekleştiriliyor. (Saat: 09.00)
-Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, program kapsamında YDK üyeleri ile kahvaltıda bir araya geliyor. Toplantı sonunda sonuç bildirisine ilişkin bir basın toplantısı yapılıyor. (Saat: 08.00/16.00)

-BAŞBAKAN ERDOĞAN’IN PROGRAMI

-Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, IMF Başkanı Christine Lagarde’i İstanbul Ofisi’nde kabul ediyor.
-Başbakan Erdoğan, Pelitli Hayri Gür Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen Trabzon AKP İl Kongresi’ne katılıyor. (Saat: 11.30/14.30)

-TBMM’DE BASIN TOPLANTILARI
-CHP Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün ve BDP Grup Başkanvekili Hasip Kaplan, TBMM’de ayrı ayrı basın toplantısı düzenliyor. (Saat: 10.30/11.00/11.30)

-BAŞBAKAN YARDIMCISI BOZDAĞ GAZİANTEP’TE

-Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Gaziantep Üniversitesi’nde gerçekleştirilen “Göç: Türkiye’nin ve Dünyanın Gerçeği” başlıklı uluslararası sempozyuma katılıyor. (Saat: 09.00)

-BAKAN EROĞLU ELAZIĞ’DA
-Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Elazığ’da Hamzabey Barajı’nın temel atma törenine ve İl Koordinasyon Toplantısına katılıyor, AKP İl Başkanlığı’nı ziyaret ediyor. (Saat: 16.00)

-14. KAMU BİLİŞİM PLATFORMU
-Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Antalya Gloria Golf Otel’de yapılan 14. Kamu Bilişim Platformu’na video konferansla katılıyor. (Saat: 10.00)

-BAKAN YILDIZ AYDIN’DA
-Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, TÜMSİAD Aydın şubesi tarafından düzenlenen akşam yemeğine katılıyor. (Saat: 20.30)

-BAKAN DİNÇER’İN PROGRAMI
-Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, MEB Şura Salonu’nda, “İlköğretim Öğrencilerine Yönelik Matematik ve Fen Bilimleri-Bu Benim Eserim Proje Çalışması” ödül törenine katılıyor. (Saat: 10.00)

-12 EYLÜL DAVASI
-12 Eylül askeri darbesinin sorumluları yargılanıyor. Dönemin Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Kenan Evren ve dönemin Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Tahsin Şahinkaya’nın Ankara 12. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmasına devam ediliyor.

-YARGITAY’DA TÖREN
-Yargıtay Birinci Başkanı Ali Alkan ve Birinci Başkanvekili Mahmut Bilgen için Yargıtay’da mazbata töreni yapılıyor, törenin ardından Yargıtay heyeti Anıtkabir’i ziyaret ediyor. (Saat: 15.00/16.15)

-FİNANSAL YATIRIM ARAÇLARININ REEL GETİRİ ORANLARI

-TÜİK, Nisan ayına ait Finansal Yatırım Araçlarının Reel Getiri Oranlarını açıklıyor. (Saat: 10.00)

-SÜT ÜRÜNLERİ ÜRETİM İSTATİSTİKLERİ

-TÜİK, Mart ayı Süt Ürünleri Üretim İstatistiklerini açıklıyor. (Saat: 10.00)

-ÖDEMELER DENGESİ İSTATİSTİKLERİ

-Merkez Bankası, Mart ayı Ödemeler Dengesi İstatistiklerini açıklıyor. (Saat: 10.00)

-BİTKİSEL ÜRÜN DENGE TABLOLARI; “SEBZELER”

-TÜİK, 2011 yılına ait Bitkisel Ürün Denge Tabloları; “Sebzeler” verilerini açıklıyor. (Saat: 10.00)

-CHP’Lİ AĞBABA, MALATYA’DAKİ RADAR ÜSSÜ İÇİN PENTAGON’A BAŞVURDU
-CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Malatya Kürecik’te bulunan radar üssünü ziyaret edebilmek için Dışişleri Bakanlığı aracılığıyla ABD Savunma Bakanlığına başvuruda bulundu.
-Ağbaba, Dışişleri Bakanlığı aracılığıyla Pentagon’a başvuruda bulunduğunu belirterek, “Herhalde Dışişleri Bakanlığı ne yapacağını bilmiyor. Bekliyoruz. Pentagon’a ayrıca yazdım, Dışişleri Bakanlığına ayrıca yazdım. Ben Türkiye Cumhuriyetinin seçilmiş bir milletvekili olarak kendi ilimde yapılan bu askeri tesis üssünü gezmek istiyorum, görmek istiyorum diye dilekçe yazdım” dedi.

-CHP, ORGENERAL BALANLI’YI ZİYARET İÇİN ADALET BAKANLIĞINA BAŞVURDU

-CHP, Milli Savunma Bakanlığı’ndan Hasdal ve Hadımköy’de tutuklu bulunan bazı orgeneral, korgeneral, koramiralleri ziyaret için izin çıkmayınca Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü’ne başvurdu.

-MİLLİ EĞİTİM BAKANI: DOĞU VE GÜNEYDOĞU’DA 55 BİN 39 ÖĞRENCİ TAŞIMALI ORTAÖĞRETİM UYGULAMASINDAN YARARLANIYOR

-Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde Tunceli ve Muş illeri dışında 21 ilde 55 bin 39 öğrencinin Taşımalı Ortaöğretim Uygulamasından yararlanmakta olduğunu açıkladı.

-ANKARA VE İSTANBUL’DA HAVA KİRLİLİĞİ WHO LİMİTLERİNİN ÜZERİNDE
-İstanbul fosil yakıtlardan yayılan sülfür dioksit açısından dünyanın havası en pis 7’nci, Ankara ise 26’ncı kenti oldu. Dünya Bankası’nın yeni yayınlanan Dünya Kalkınma Göstergeleri 2012 (World Development Indicators 2012) raporunda belli başlı kentlerde son elde edilen verilere göre hava kirliliği verileri de yer aldı.

Bir önceki yazımız olan Yeni teşvik sisteminde sigorta primi teşviki - 10 Mayıs 2012 başlıklı makalemizde Banka kredisiyle alınan evin haczi, Evlilik nedeniyle işten ayrılma halinde işsizlik ödeneği ve Metin Taş & Sezgin Özcan hakkında bilgiler verilmektedir.

SPONSOR REKLAMLAR

Mali Müşavirlere Özel Web Sitesi

BENZER HABERLER

Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!
Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!

Yaklaşık 1.5 ay önce Türkiye’de çalışan yabancılarla ilgili izin şartları değişti. Yabancı çalışma izni harçlarında ve cezalarda değişikliğe

Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları
Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları

Doğum borçlanması 5510 sayılı Kanunla 2008 yılından itibaren getirilen bir hak. Sadece sigortalılık başlangıcından sonraki sürelerin borçlanılması

10 işçiden 1’i sendikaya üye
10 işçiden 1’i sendikaya üye

1 Mayıs İşçi Bayramı geride kaldı fakat görüldü ki sendikalaşma oranları ülkemizde halen çok düşük. Türkiye örgütlülük konusunda ne

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz


GENEL MUHASEBE

E-BÜLTEN ÜYELİK

E-posta Adresiniz:

NOT: E-postanıza gelen onay linkine tıklayınız. Onay linki gelen kutunuzda bulunmuyorsa, Gereksiz ya da Önemsiz klasörünü kontrol ediniz.

KÖŞE YAZARLARI