11 Haziran 2012 Pazartesi Gündem

Ana Sayfa » Güncel Haberler » 11 Haziran 2012 Pazartesi Gündem
Paylaş
Tarih : 11 Haziran 2012 - 11:29

-ANAYASA UZLAŞMA KOMİSYONU KÖŞK’E ÇIKIYOR
-Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı Cemil Çiçek ve beraberindeki TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu üyelerini Çankaya Köşkü’nde kabul ediyor.
-Cumhurbaşkanı Gül’e, Çankaya Köşkü’nde “Karamanoğlu Mehmet Bey Türk Dili Ödülü” törenle takdim ediliyor. (Saat:11.00/16.00)

-BAKANLAR KURULU TOPLANIYOR
-Bakanlar Kurulu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Merkez Bina’da toplanıyor. (Saat: 11.00)

-BAŞBAKAN ERDOĞAN “ITRİ KONSERİ”NDE

-Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, UNESCO’nun 2012 yılını “Itrî ve Nâbî Yılı” ilan etmesi münasebetiyle Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Konser Salonu’nda düzenlenen “Itri Konseri”ni izliyor. (Saat: 19.30)

-MUĞLA ÖLÜDENİZ’DE 6 ŞİDDETİNDE DEPREM
-Akdeniz açıklarında Muğla Ölüdeniz’de dün meydana gelen, ciddi bir hasar ve can kaybının olmadığı, 6 şiddetindeki depreme ilişkin gelişmeler izleniyor.

-TBMM’DE BASIN TOPLANTILARI

-CHP Muğla Milletvekili Tolga Çandar, TBMM’de bir basın toplantısı düzenliyor.
-BDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan ile BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan da Meclis’te ayrı ayrı basın toplantısı düzenliyor. (Saat: 11.00/12.00/13.00)

-HIZLI TREN PROJESİ SÖZLEŞME İMZA TÖRENİ
-Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu TCDD Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen İzmir-Ankara Yüksek Hızlı Tren Hattı Ankara-Afyon Kesimi’nin sözleşme imza törenine katılıyor. (Saat: 10.00)

-BAKAN ÇELİK İSVİÇRE’DE

-Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Cenevre’de 101. toplantısında ILO Genel Kurulu’na hitap ediyor, mevkidaşlarıyla görüşüyor.

-BAKAN BAYRAKTAR MUĞLA’DA
-Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Bodrum Antik Tiyatro’da Muğla-Bodrum Türkçe Olimpiyatları etkinliğine katılıyor. (Saat: 20.30)

-BAKAN ÇAĞLAYAN İSTANBUL’DA

-Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Çırağan Sarayı’nda General Elektrik (GE) Başkan Yardımcısı John Rice’ı kabul ediyor.
-Bakan Çağlayan ve Rice, GE’nin Türkiye’deki yatırım kararlarını kamuoyuna duyuruyor.ç (Saat:09.15/09.30)

-BAKAN YILMAZ ABD’DE
-Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Washington’da düzenlenen Amerikan Türk Konseyi’nin 31. Yıllık Konferansı’na katılıyor.

-PARLAMENTER DENETİM SEMİNERİ
-Türkiye’nin AB’ye katılımının desteklenmesi amacıyla Hollanda Hükümeti ile TBMM arasında yürütülen “TBMM’de Yasama Sürecinin Güçlendirilmesi” kısım çerçevesinde yabancı uzmanların ve ilgili tarafların katılımıyla Meclis’te yapılacak olan Parlamenter Denetim Semineri’nin açılış konuşmasını TBMM Genel Sekreteri İrfan Neziroğlu yapıyor. (Saat: 09.30)

-TÜRK KIZILAYI’NIN 144. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ
-Türk Kızılayı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Lütfi Akar önderliğindeki Yönetim Kurulu üyeleri, Kızılay çalışanları ve gönülleri, Türk Kızılayı’nın 144. Kuruluş Yıldönümü dolayısıyla Anıtkabir’i ziyaret ederek, Ata’nın mozolesine çelenk bırakıyor. (Saat: 11.30)

-SPK BAŞKANI AKGİRAY İSTANBUL’DA
-Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı Vedat Akgiray, Yapı Kredi Plaza’da TÜSİAD tarafından düzenlenecek “Yeni Düzenlemeler Işığında Denetim Komitesi Uygulamaları Nasıl Olmalı?” konulu seminerin açılışında konuşuyor. (Saat: 09.00)

-ÖDEMELER DENGESİ

-Merkez Bankası, Nisan ayı Ödemeler Dengesi verilerini açıklıyor. (Saat: 10.00)

Bir önceki yazımız olan Grevin felsefesini yapamamak - 11 Haziran 2012 başlıklı makalemizde Grev, Grev nasıl yapılır? ve Grevin felsefesini yapamamak hakkında bilgiler verilmektedir.

SPONSOR REKLAMLAR

Mali Müşavirlere Özel Web Sitesi

BENZER HABERLER

Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!
Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!

Yaklaşık 1.5 ay önce Türkiye’de çalışan yabancılarla ilgili izin şartları değişti. Yabancı çalışma izni harçlarında ve cezalarda değişikliğe

Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları
Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları

Doğum borçlanması 5510 sayılı Kanunla 2008 yılından itibaren getirilen bir hak. Sadece sigortalılık başlangıcından sonraki sürelerin borçlanılması

10 işçiden 1’i sendikaya üye
10 işçiden 1’i sendikaya üye

1 Mayıs İşçi Bayramı geride kaldı fakat görüldü ki sendikalaşma oranları ülkemizde halen çok düşük. Türkiye örgütlülük konusunda ne

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz


GENEL MUHASEBE

E-BÜLTEN ÜYELİK

E-posta Adresiniz:

NOT: E-postanıza gelen onay linkine tıklayınız. Onay linki gelen kutunuzda bulunmuyorsa, Gereksiz ya da Önemsiz klasörünü kontrol ediniz.

KÖŞE YAZARLARI