10 Şubat 2012 Cuma Gündem

Ana Sayfa » Güncel Haberler » 10 Şubat 2012 Cuma Gündem
Paylaş
Tarih : 10 Şubat 2012 - 7:22

-CUMHURBAŞKANI GÜL’ÜN KABULLERİ
-Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Kanada Büyükelçisi John Holmes ve Kosta Rika Büyükelçisi Akhart Peters Seever’i Çankaya Köşkü’nde ayrı ayrı kabul ediyor.
-Cumhurbaşkanı Gül, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel’i de Çankaya Köşkü’nde kabul ediyor. (Saat: 14.30/15.15/16.15)

-MİT’E İFADE DAVETİ
-MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile bazı MİT yöneticilerin KCK soruşturması kapsamında özel yetkili savcılık tarafından ifadeye çağırılmasına ilişkin gelişmeler izleniyor.

-DİSK 14. GENEL KURULU
-DİSK 14. Genel Kurulu, İstanbul Mustafa Kemal Merkezi’nde gerçekleştiriliyor.
-Konfederasyon başkanının seçileceği ve üç gün sürecek olan Genel Kurul çalışmaları kapsamında DİSK’in 45. kuruluş yıldönümü de kutlanıyor.
-Genel Kurul’a, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da katılıyor. (Saat: 10.00)

-BAKAN DAVUTOĞLU ABD’DE
-Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, ABD’de çeşitli temaslarda bulunuyor, bir dizi görüşme gerçekleştiriyor.

-BAKAN ERGÜN VE BAKAN ŞAHİN İMZA TÖRENİNDE
-Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, makamında, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ile iki bakanlık arasındaki, kadınlar, engelliler, gazi ve şehit yakınlarına yönelik girişimcilik faaliyetlerinin geliştirilmesi ve kadın istihdamının arttırılmasını öngören işbirliği protokolüne imza atıyor. (Saat: 10.30)

-KKTC ULAŞTIRMA BAKANI TÜRKİYE’DE
-Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, makamında, KKTC Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hamza Ersan Saner ile bir araya geliyor. (Saat: 14.00)

-BAKAN BAYRAKTAR İSTANBUL’DA
-Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, İstanbul’daki üniversitelerin çevre, mimarlık, inşaat mühendislikleri bölüm başkanları ve çevre ile ilgili sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile Divan Kuruçeşme’de bir araya geliyor. (Saat: 10.00)

-BAKAN EROĞLU ÇANAKKALE’DE
-Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, bakanlığının Çanakkale yatırımlarına ilişkin bir basın toplantısı düzenliyor, çeşitli incelemelerde bulunuyor ve ziyaretler gerçekleştiriyor. (Saat: 10.00)

-CHP KURULTAY HAZIRLIK KOMİSYONU TOPLANIYOR
-CHP’nin 26 Şubat’ta yapılacak 16. Olağanüstü Kurultayı Hazırlık Komisyonu, parti genel merkezinde toplanıyor.
-Komisyon çalışmalarına, Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap’ın konuşmasıyla başlıyor. (Saat: 10.00)

-MHP’Lİ VURAL’IN BASIN TOPLANTISI
-MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, TBMM’de bir basın toplantısı düzenliyor. (Saat: 11.00)

-MARDİN’DE ÜNİVERSİTE BÖLGE TOPLANTISI
-Yükseköğretim Kurulu Başkanı Gökhan Çetinsaya, “Üniversiteler Bölge Toplantıları”nı başlatıyor.
-Bölge toplantılarının ilki Güneydoğu Anadolu Bölgesi için, bölgedeki on bir üniversitenin rektör ve öğrenci konsey başkanlarının katılımıyla, Mardin Artuklu Üniversitesi’nde gerçekleştiriliyor. (Saat: 14.00)

-SÜT ÜRÜNLERİ ÜRETİM İSTATİSTİKLERİ
-TÜİK, 2011 yılı Aralık ayı Süt Ürünleri Üretim İstatistiklerini açıklıyor. (Saat: 10.00)

-ULUDERE ACISI KAĞITLARA DÖKÜLDÜ, VEKİLLERE MEKTUP OLDU
-Uludere’de hayatını kaybedenlerin yakınları duygularını mektuplara dökerek olayı incelemek için köylerine gelen milletvekillerine verdi.
-Mektubunda 17 yaşında kardeşini ve 10 akrabasını kaybettiğini yazan Cahide Encü, “Hepsinin umutları, hayalleri vardı, onlarla beraber hayallerini ve umutlarını da katlettiler” dedi. Oğluna kız istemeye gidecekleri akşam “Demek ki kaderde varmış akşam Şirvan’ın cenazesine gittik” diyen acılı anne, “Şimdi hangi katır taşır Şevan’ımın yükünü. Kim satın alacak yükünü Şervan’ımın” diye sordu.
-Nadir Alma’nın kardeşi yazdığı mektupta “Hata deyip duruyorlar. Sen normal bir sınıf başkanı mısın ki hata yapacaksın. Madem hata yaptın bu hatanın cezasını çekmek zorundasın. Suçlular yargılanmadığı sürece yaramız hafiflemeyecek” dedi.
-“Ben Çiğdem Azik adlı vatandaşınız” diyerek mektubuna başlayan genç kız da iş sahası olmadığı için kaçakçılık yapılmak zorunda kalındığını anlattı, iş yerleri, fabrikalar kurulmasını isteyerek, “Bizim batıdaki gençlerden çocuklardan ne farkımız var” diye sordu.

-VUSLAT DOĞAN SABANCI: KADINLARIN İŞGÜCÜNE KATILIMI, ONLARI DONANIMLI KILIYOR
-Dünya Bankası’nın uluslararası internet sitesinde Türkiye’deki kadın emek gücünün durumunu ele alan bir makale yayınlandı. DB Türkiye Temsilciliği’nin hazırladığı makalede görüşlerine yer verilen Türk işkadınları kadınların iş hayatına katılmasının toplumu olumlu yönde etkilediğini, ancak dirençler bulunduğunu belirttiler.
-Makaleden: “Türkiye dünyanın 16’ncı büyük ekonomisi olmakla övünse de kadınlarının sadece dörtte biri ev dışında çalışıyor.”
-KAGİDER Genel Başkanı Gülden Türktan: “Şirketlerde lider konumunda daha fazla kadına ihtiyacımız var. Türkiye kadınlarının yüzde 29’unu işgücüne dahil ederse yoksulluğu yüzde 15’e kadar azaltmış oluyor.”

-BANKALAR 2011’DE VATANDAŞTAN KOMİSYON VE HİZMET GELİRİ ADI ALTINDA 17.1 MİLYAR TL TAHSİL ETTİ
-Bankaların artan işletme giderlerini “vatandaş” karşıladı. 2011 yılında komisyon, ücret ve hizmet gelirleri adı altında bankalara toplam 17 milyar 104 milyon TL ödeyen vatandaş, bankaların 26.3 milyar TL düzeyindeki işletme giderlerinin yüzde 65’ini karşıladı.

-15. UÇAN SÜPÜRGE ULUSLARARASI KADIN FİLMLERİ FESTİVALİ KISA FİLM YARIŞMASI’NDA “BABA” SORGULANACAK
-15. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali Kısa Film Yarışması’nın bu yılki teması “Size Baba Diyebilir miyim?” olarak belirlendi. Festival, kısa filmcileri erk ve erkekliğin inşası üzerinden “baba”yı sorgulamaya davet ediyor.

Bir önceki yazımız olan 8 Şubat 2012 Çarşamba Gündem başlıklı makalemizde 8 şubar çarşamba haber, 8 Şubat 2012 Çarşamba gündem ve Altan hakkında bilgiler verilmektedir.

SPONSOR REKLAMLAR

Mali Müşavirlere Özel Web Sitesi

BENZER HABERLER

Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!
Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!

Yaklaşık 1.5 ay önce Türkiye’de çalışan yabancılarla ilgili izin şartları değişti. Yabancı çalışma izni harçlarında ve cezalarda değişikliğe

Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları
Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları

Doğum borçlanması 5510 sayılı Kanunla 2008 yılından itibaren getirilen bir hak. Sadece sigortalılık başlangıcından sonraki sürelerin borçlanılması

10 işçiden 1’i sendikaya üye
10 işçiden 1’i sendikaya üye

1 Mayıs İşçi Bayramı geride kaldı fakat görüldü ki sendikalaşma oranları ülkemizde halen çok düşük. Türkiye örgütlülük konusunda ne

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz


GENEL MUHASEBE

E-BÜLTEN ÜYELİK

E-posta Adresiniz:

NOT: E-postanıza gelen onay linkine tıklayınız. Onay linki gelen kutunuzda bulunmuyorsa, Gereksiz ya da Önemsiz klasörünü kontrol ediniz.

KÖŞE YAZARLARI