10 Mayıs 2012 Perşembe Gündem

Ana Sayfa » Güncel Haberler » 10 Mayıs 2012 Perşembe Gündem
Paylaş
Tarih : 10 Mayıs 2012 - 9:43

-DANIŞTAY 144. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ
-Danıştay’ın 144. kuruluş yıldönümü ve “Danıştay ve İdari Yargı Günü” dolayısıyla Danıştay’da bir tören düzenleniyor, Danıştay heyeti Anıtkabir’i ziyaret ediyor.
-Danıştay’daki törene, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan katılıyor.
-Danıştay’ın kuruluş yıl dönümü dolayısıyla TBMM Şeref Salonu’nda da bir resepsiyon veriliyor. (Saat: 10.00/14.15/20.00)

-BAŞBAKAN ERDOĞAN’IN KABULÜ

-Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Bell Helicopter Textron Firması Ceosu John Garrison’ı Resmi Konut’ta kabul ediyor. (Saat: 14.00)

-CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU BİTLİS’TE

-CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’dan Muş’a hareket ediyor ve buradan Bitlis’e geçiyor. Kılıçdaroğlu, partisinin Bitlis İl Kongresi’ne katılıyor ve gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunuyor. (Saat: 09.10/12.00)

-MECLİS GENEL KURULU

-TBMM Genel Kurulu, gündemindeki konuları görüşmek üzere toplanıyor. (Saat: 14.00)

-TBMM’DE BASIN TOPLANTILARI

-MHP Tokat Milletvekili Reşat Doğru, CHP Niğde Milletvekili Doğan Şafak, MHP Denizli Milletvekili Emin Haluk Ayhan, Bağımsız İstanbul Milletvekili Levent Tüzel ve CHP Bursa Milletvekili Aykan Erdemir, TBMM’de ayrı ayrı basın toplantısı düzenleniyor. (Saat: 10.30/11.00/11.30/12.00/12.30)

-KOMİSYONLAR TOPLANIYOR

-TBMM Dilekçe Alt Komisyonu’nda, ekmek israfının önlenmesi görüşülüyor.
-TBMM Avrupa Birliği Uyum Komisyonu, İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Tasarısı ve Meslek Hastalıkları ve İşçi Sağlığı Kanun Teklifi için toplanıyor.
-TBMM KİT Komisyonu, TOKİ ve çeşitli kurumların hesaplarını incelemek üzere toplanırken, TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu’nda, YÖK Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifini görüşülüyor.
-TBMM Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu da gündemini belirlemek üzere toplanırken, TBMM Üstün Yetenekli Çocuklar Araştırma Komisyonu’nun gündeminde üstün yetenekli çocukların tespiti, eğitim sorunları ve çözüm önerileri konulu sunumlar bulunuyor.
-TBMM Bilişim ve İnternet Araştırma Komisyonu’nda ise internet kullanımının çocuklar, gençler ve aileler üzerindeki etkileri, ortaya çıkardığı problemler ve çözüm önerileri konulu sunum ele alınıyor. (Saat: 10.00/10.30/10.30/11.00/11.00/11.30/12.00)

-BAŞBAKAN YARDIMCISI ARINÇ’IN PROGRAMI

-Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Türkiye-Afrika Medya Forumu’nun kapanışına katılıyor. (Saat: 14.00)

-BAKAN ERGİN VE BAKAN AKDAĞ İSTANBUL’DA
-Adalet Bakanı Sadullah Ergin ve Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Silivri ve Metris cezaevlerinde incelemelerde bulunuyor, Adli Tıp Kurumu Başkanlığı’nda da brifing alıyor. (Saat: 14.00/17.00/18.30)

-BAKAN ŞİMŞEK’TEN 2 B BİLGİLENDİRMESİ
-Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, makamında, 2 B’de en çok taşınmazların bulunduğu 12 ilin defterdarlarının da katılımıyla, 2 B konulu bir bilgilendirme toplantısı düzenliyor. (Saat: 10.00)

-“AVRUPA’NIN DIŞ POLİTİKA ALGISI” PANELİ
-AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı’nın düzenlediği “Avrupa’nın Dış Politika Algısı” konulu panele katılıyor. (Saat: 11.00)

-TÜRKÇE TRENİ UĞURLANIYOR
-Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Ankara Tren Garı’nda, 735. yıl Karaman Türk Dil Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Türkçe Treni” uğurlama törenine katılıyor. (Saat: 09.30)

-BAKAN ŞAHİN İSTANBUL’DA
-Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, İstanbul Euroleague Final Four Tesisi açılışına katılıyor, Beyoğlu Belediyesi ile İstanbul Ticaret Odası Meclis Başkanı İbrahim Çağlar’ı ziyaret ediyor.
-Bakan Şahin, Dünya Engelliler Birliği “Engel Tanımıyoruz” konserine de katılıyor. (Saat: 09.30/12.30/18.30/20.00)

-DIŞİŞLERİ SÖZCÜSÜ ÜNAL’IN BASIN TOPLANTISI

-Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Selçuk Ünal, bakanlıkta, bir basın toplantısı düzenliyor. (Saat: 11.00)

-DIŞ TİCARET ENDEKSİ
-TÜİK, Mart ayına ait Dış Ticaret Endeksleri verilerini açıklıyor. (Saat: 10.00)

-KIRMIZI ET ÜRETİM İSTATİSTİKLERİ
-TÜİK, 2012 yılı 1.dönem Kırmızı Et Üretim İstatistiklerini açıklıyor. (Saat: 10.00)

Bir önceki yazımız olan Vergi levhası tasdiki-1 - 9 Mayıs 2012 başlıklı makalemizde Adi, Engin ve Engin Malay hakkında bilgiler verilmektedir.

SPONSOR REKLAMLAR

Mali Müşavirlere Özel Web Sitesi

BENZER HABERLER

Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!
Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!

Yaklaşık 1.5 ay önce Türkiye’de çalışan yabancılarla ilgili izin şartları değişti. Yabancı çalışma izni harçlarında ve cezalarda değişikliğe

Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları
Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları

Doğum borçlanması 5510 sayılı Kanunla 2008 yılından itibaren getirilen bir hak. Sadece sigortalılık başlangıcından sonraki sürelerin borçlanılması

10 işçiden 1’i sendikaya üye
10 işçiden 1’i sendikaya üye

1 Mayıs İşçi Bayramı geride kaldı fakat görüldü ki sendikalaşma oranları ülkemizde halen çok düşük. Türkiye örgütlülük konusunda ne

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz


GENEL MUHASEBE

E-BÜLTEN ÜYELİK

E-posta Adresiniz:

NOT: E-postanıza gelen onay linkine tıklayınız. Onay linki gelen kutunuzda bulunmuyorsa, Gereksiz ya da Önemsiz klasörünü kontrol ediniz.

KÖŞE YAZARLARI