1 Mart 2012 Perşembe Gündem

Ana Sayfa » Güncel Haberler » 1 Mart 2012 Perşembe Gündem
Paylaş
Tarih : 01 Mart 2012 - 7:24

-CUMHURBAŞKANI GÜL İSTANBUL’DA
-Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Çırağan Sarayı’nda, Türkmen İhraç Ürünleri Fuarı’nın açılışına, Türk-Türkmen İş Forumu’na, Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov ile Boğaz turuna ve Berdimuhamedov onuruna Adile Sultan Kasrı’nda verilen öğle yemeğine katılıyor, Jack Straw ve beraberindeki heyeti de Tarabya Köşkü’nde kabul ediyor. (Saat: 11.20/11.30/12.15/13.00/15.00)

-TL’NİN SİMGESİ AÇIKLANIYOR
-Merkez Bankası’nın düzenlediği “TL Simge Yarışması” sonuçları açıklanıyor.
-Tasarımın tanıtımı için Merkez Bankası’nda düzenlenen toplantıya, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ve Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı katılıyor. (Saat: 11.00)

-MECLİS GENEL KURULU
-TBMM Genel Kurulu’nda, kamuoyunda “İntibak Yasası” olarak nitelendirilen Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu’nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı’nın görüşmelerine devam ediliyor. (Saat: 11.00)

-TBMM’DE BASIN TOPLANTILARI
-CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir, AKP Batman Milletvekili Ziver Özdemir, BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, CHP İstanbul Milletvekili Sabahat Akkiray, MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır ve CHP İstanbul Milletvekili Haluk Eyidoğan, TBMM’de ayrı ayrı basın toplantısı düzenliyor. (Saat: 10.30/11.00/11.30/12.00/13.00/13.30)

-KOMİSYONLAR TOPLANIYOR
-TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu alt komisyonunda, kamuoyunda 2B olarak bilinen tasarının görüşmelerine devam ediliyor.
-TBMM Dışişleri Komisyonu’nda uluslararası anlaşmalar görüşülüyor.
-TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu alt komisyonu, Hasan Dayan ve Fatma Öztürk’ü dinliyor.
-TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu’nda, Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun Tasarısı ele alınıyor.
-TBMM Adalet Komisyonu’nda, Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun Tasarısı ele alınıyor. (Saat: 10.30/11.00/11.00/11.00/14.00)

-BAKAN BAĞIŞ İNGİLTERE’DE
-Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Londra’da çeşitli temaslarda bulunuyor, toplantılara katılıyor ve görüşmeler gerçekleştiriyor. (Saat: 10.50)

-DEPREM ZARARLARININ AZALTILMASI SEMİNERİ
-AFAD ve Türk Japon Vakfı’nın ortaklaşa düzenlediği Deprem Zararlarının Azaltılması Semineri, Türk Japon Vakfı’nda gerçekleştiriliyor.
-Seminere, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay katılıyor. (Saat: 14.00)

-BAKAN EROĞLU’NUN GÖRÜŞMESİ
-Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, makamında, Tunus Bölgesel Kalkınma ve Planlama Bakanı Jameleddine Gharbi ile bir araya geliyor. (Saat: 12.30)

-BAKAN GÜNAY’IN GÖRÜŞMESİ
-Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, makamında, Tunus Bölgesel Kalkınma ve Planlama Bakanı Jameleddine Gharbi ile görüşüyor. (Saat: 15.30)

-KARAKULLUKÇU MUHABİRLERLE BİRARAYA GELİYOR
-Danıştay Başkanı Hüseyin Karakullukçu, Danıştay’ın yeni hizmet binasında yargı muhabirleriyle bir araya geliyor. (Saat: 10.00)

-“YÜKSEK VE İSTİNAF MAHKEMELERİ ARASINDAKİ İLİŞKİ” KONFERANSI
-“Yüksek Yargı Kurumlarının Avrupa Standartları Bakımından Rollerinin Güçlendirilmesi” başlıklı proje kapsamında Yargıtay’da, “Yüksek Mahkemeler ve İstinaf Mahkemeleri Arasındaki İlişki” konulu bir konferans düzenleniyor.
-Konferansın açılış konuşmasını Yargıtay Başkanı Nazım Kaynak ve Avrupa Konseyi Ankara Proje Ofisi Başkanı Adrian Butler yapıyor. (Saat: 13.00)

-EĞİTİM-İŞ’İN BASIN AÇIKLAMASI
-Eğitim-İş Ankara Şubesi, “4+4+4 yasa tasarısı”na ilişkin AKP Ankara İl Binası önünde basın açıklaması yapıyor. (Saat: 11.30)

-HANEHALKI İŞGÜCÜ İSTATİSTİKLERİ
-TÜİK, 2011 yılı Hanehalkı İşgücü İstatistikleri’ni açıklıyor. (Saat: 10.00)

-İHRACAT RAKAMLARI
-TİM, Şubat ayı ihracat rakamlarını Manisa’da açıklıyor.

-YAPI İZİN İSTATİSTİKLERİ
-TÜİK, 2011 yılı 4. dönem Yapı İzin İstatistikleri’ni açıklıyor. (Saat: 10.00)

-TBMM BAŞKANI’NDAN CHP’YE TUTUKLU VEKİL YANITI: BAŞKANLIĞIMIZCA YAPILABİLECEK BİR İŞLEM BULUNMAMAKTA
-TBMM Başkanı Cemil Çiçek, “Tutuklu milletvekillerinin Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda hazır edilerek, ant içmelerinin sağlanmasını” isteyen CHP’nin başvurusuna, “Tutuklu milletvekillerinin ceza infaz kurumu dışına çıkartılabilmesi konusunda TBMM ve Meclis Başkanlığına verilmiş bir yetki yoktur” yanıtını verdi.
-TBMM Başkanı, “Yürürlükte olan mezkur kanun hükümleri karşısında ilgi yazınıza konu sorun Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığının değil, ilgili yargı organlarının inisiyatif kullanarak çözmeleri gereken bir sorun olup, bu konuda Başkanlığımızca yapılabilecek bir işlem bulunmamaktadır” dedi.

-MİLLİ SAVUNMA BAKANI: ÖLÜMÜ ŞÜPHELİ OLAN HİÇBİR VAKA BULUNMUYOR
-CHP İstanbul Milletvekili Sabahat Akkiray’ın, “asker ölümleri” konusundaki soru önergesini yanıtlayan Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, “Bugüne kadar kayıtlarımızda ölümü şüpheli olan, müsebbibi belli olmayan, kayıt altına alınmayan, soruşturma ve araştırma yapılmayan hiçbir vaka bulunmamaktadır” dedi.

-HAKİM BİR DOSYAYI 3 DAKİKADA KARARA BAĞLAYACAK, 2 YIL SONRA YÜKSELECEK
-Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nun (HSYK) açıkladığı görevde yükselme ilke kararlarıyla hâkimlere bir dosya başına 3 dakika süre verildi. 2 yıl içinde görevde yükselmek için HSYK’nın belirlediği dosya sayısını aşmak zorunda kalan hâkimler, bir evrakı 2.5 saniyede imzalaması halinde dahi bir dosyayı incelemek için kendisine kalan süre 3 dakika olacak.

-TÜRKİYE HAMMADDE İTHALATINA 10.4 MİLYAR DOLAR AKITTI
-Dış ticaret açığının yüzde 4.7 azalışla 7 milyar 9 milyon dolar düzeyinde gerçekleştiği 2012 yılı Ocak ayında, Türkiye’nin hammadde ithalatı yüzde 6 artışla 13.3 milyar dolara ulaştı. 2012 Ocak’ta yüzde 8.6 artışla 10.4 milyar dolara ulaşan toplam ihracat, hammadde ithalatının yüzde 78.1’ini karşılayabildi.

Bir önceki yazımız olan 29 Şubat 2012 Çarşamba Gündem başlıklı makalemizde 29 şubat çarşamba gündem, 29 şubat çarşamba haberler ve 29 şubat gündem hakkında bilgiler verilmektedir.

SPONSOR REKLAMLAR

Mali Müşavirlere Özel Web Sitesi

BENZER HABERLER

Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!
Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!

Yaklaşık 1.5 ay önce Türkiye’de çalışan yabancılarla ilgili izin şartları değişti. Yabancı çalışma izni harçlarında ve cezalarda değişikliğe

Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları
Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları

Doğum borçlanması 5510 sayılı Kanunla 2008 yılından itibaren getirilen bir hak. Sadece sigortalılık başlangıcından sonraki sürelerin borçlanılması

10 işçiden 1’i sendikaya üye
10 işçiden 1’i sendikaya üye

1 Mayıs İşçi Bayramı geride kaldı fakat görüldü ki sendikalaşma oranları ülkemizde halen çok düşük. Türkiye örgütlülük konusunda ne

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz


GENEL MUHASEBE

E-BÜLTEN ÜYELİK

E-posta Adresiniz:

NOT: E-postanıza gelen onay linkine tıklayınız. Onay linki gelen kutunuzda bulunmuyorsa, Gereksiz ya da Önemsiz klasörünü kontrol ediniz.

KÖŞE YAZARLARI